Pilavlar / Perdeli Pilav


Malzemeler

1 1/2 bardak pirinç

1 tavuk göğsü

3 su bardağı su (veya tavuk suyu) (600 mi.)

3 yemek kaşığı bitkisel yağ

1 yemek kaşığı tereyağı

Karabiber, Tuz

1 - 2 yemek kaşığı kuş üzümü

 

Yapımı

3 adet puf böreği (6 kare). Fırçalamak; 1 yumurta sarısı Susam taneleri, Kara kimyon tohumları. Kap büyüklüğü 200 ml'dir. Örtü Pilavı Tarif Süreci İlk olarak, tavuk göğsünü, tavuk iyice işleninceye kadar tuzlu bir suya kaynatın. Sonra kük parçalara ayırın veya ayırın ve bir kenara koyun. Pirinci 20 dakika tuzlu suda beklettikten sonra durulayın ve süzün. Bitkisel yağı bir pilav kabına koyun ve durulanmış pirinci içine koyun. Tuzu ekleyin ve karıştırarak pişirin. Tereyağı ekleyin ve karıştırın. 3 su bardağı tavuk suyunu dökün ve kaynamaya bırakın. Kaynamaya başladıktan sonra, kapağı kapatın ve pirinç suyunu çekinceye kadar düşük ateşte pişirin. Pirinç suyu emip yumuşadıktan sonra ocaktan alın ve 10 dakika bekletin. Sonra doğranmış tavuk göğsü, kuş üzümü, karabiber ekleyin ve karıştırın. Soğumaya bırakın (kapağı daha sonra örtmeyin). Puf böreği yapraklarını dondurucudan çıkarın ve 5 dakika bekleyin. Onları ikiye bölün ve kare puf böreği levhalarını alın. Kare puf böreği yapraklarından birini plastik bir ambalajın üzerine yerleştirin ve kenarlarını parmaklarınızla bastırarak büyütün. Pilav karışımını ortasına yerleştirin ve kenarları bir araya getirerek dolguyu içine alın. Ruloları, alt kısımlarını alttaki tepsiye bir fırın tepsisine yerleştirin. Üzerlerine yumurta sarısını sürün ve biraz susam ve siyah kimyon tohumu serpin. Sonunda, önceden ısıtılmış fırında 190 ° C'de altın kahverengi olana kadar pişirin. Pişirdikten sonra, bir süre pilavı bırakın ve servis yapın.

 PERDELİ PİLAVIN HİKAYESİ
 
Yemeklerin arkasındaki hikaye hakkında bilgi edinmeyi ve bu tür yemekleri tercih etmeyi seviyorum. Drape Pilavının arkasında oldukça bir hikaye ve bir çok sembolizm var. Neredeyse bir edebiyat eseri gibidir. İşte hikaye; Bu pilav, gelin tarafından gelinliğini düğünden sonraki gün hazırlar. Pirinç zenginlik ve refahı, horozun eti damadın, kuzu eti de gelini simgelemektedir. Kuş üzümü ve badem çocuklar ve yakın akrabalardır. Kabuk, ailenin kabuğu ve koruyucusudur. Bir dilim bir kabuk keser ve pilavı çekerken, anayasa “yeni evinizde neler olur, içeride kalmalı, eğer bütün sırlarınızı herkese açıklarsanız, ailenizin bütünlüğüne zarar verirsiniz” der ve ona muhtemelen son bir tavsiyede bulunmaz.
Aslında içinde et ve pilav bulunan bütün bir yemek. İlk önce pirinci pişirin, fırında tekrar pişirileceğinden, doğru miktarda su koyduğunuzdan emin olun ve pirinci yarıya kadar pişirin. 1/2 bardak daha fazla su ekleyerek aynı tarifi kullanabilir ve pilavın kendisi olarak kullanabilirsiniz.
“Hamuru yumuşak yapmak için yeterli un” diyen tariflerden nefret ediyorum ama farklı olamayacağını öğrendim. Sadece kendinize ve tarifinize güvenin, unu parmaklarınızın her yerine yapışana kadar yavaş yavaş ekleyin.